Web siteniz için içerik hazırlamak istiyor ve bir SEO uyumlu makale örneği mi görmek istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. İçeriksel olarak sizlere SEO uyumlu makale planı hazırladık. Bu plana göre içeriklerinizi hazırlarsanız, o halde içeriklerinizde başarılı olmama ihtimaliniz yoktur. Şimdi örnek plandan ve nelere dikkat edilmesi gerektiğinden sizlere bahsedelim.

SEO Uyumlu Makale Örneği Hangi Unsurları İçerisinde Barındırır?

Web sitelerimiz için hayati derecede öneme sahip olan SEO uyumlu içerikler, tamamen profesyonel bir şekilde hazırlanmalı ve içerisinde tüm SEO kriterlerini barındırmalıdır. Biraz da göze hitap ederse, o zaman ziyaretçilerin de okuması kolaylaşır. Bu şekilde hem arama motorları gözünde değerli içeriklere sahip olur, hem de göze hitap ettiği için, içeriklerinizin okunmasını sağlayabilirsiniz. Peki, SEO uyumlu makaleleri hazırlarken hangi detaylara dikkat etmek gerekir?

  • İçeriğiniz, ortalama olarak 300 kelimenin altında olmamalıdır. Ancak rekabetli kelimelerde bu rakam çok daha yüksektir. Örneğin Rank Math SEO eklentisi, içeriğin 600 kelimeden az olmaması gerektiğini vurgular. Ancak kelime sayısı sektör, anahtar kelime zorluğu ve rakiplere göre belirlenmelidir. Arama motorları kısa içerikleri sevmez.
  • İçeriğinizde, alt başlıkta geçen anahtar kelime ile birlikte 3 adet anahtar kelime kullanmanız gerekir. İlk paragraf, alt başlık ve son paragrafta anahtar kelime kullanırsanız, bu sizin için yeterli olacaktır. Fazla kullanmanız içeriğinizin daha üst sıralarda çıkacağı anlamına gelmez. Önemli olan kullanıcı odaklı içerikler oluşturmaktır.
  • Maddeleme yapmanız içeriğinizin okunma oranını artırır. Kullanıcı için daha etkili bir içerik oluşturulmuş olur.
  • Meta açıklamasının içerisinde de anahtar kelimenizin geçmesi gerekir.
  • Anahtar kelimenizi “Odak Anahtar Kelime” kısmına da girmelisiniz. Her SEO eklentisinde ilgili anahtar kelime alanı bulunmaktadır.
  • Etiket kullanmak size kalmış bir durum. Bu konuda isteğinize göre hareket edebilirsiniz. Ancak kullanmamanız daha faydalı olacaktır.
  • İçeriğinizin bir kategoriye bağlı olması gerekir.
  • En az bir adet iç ve dış link kullanmalısınız. Bu SEO için çok önemlidir.
  • 300 kelimelik bir içeriğinizde, yalnızca öne çıkan görsel kullanmanız yeterlidir. Ancak dilerseniz daha fazla görsel de kullanabilirsiniz.
  • Görsellerinizin alt açıklamasında anahtar kelime bulunmalıdır.

Yukarıdaki kurallara dikkat ederseniz, sizler de profesyonel ve tam kapasiteli bir SEO uyumlu içeriğe sahip olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki SEO eklentilerinden tam puan almanız, SEO uyumlu içerikler oluşturduğunuz anlamına gelmez. Her ne kadar kurallara uymuş olsanız da kullanıcı odaklı bir içerik olmamışsa, ne yazık ki başarı da zor gelecektir. Siz de hemen İçeriksel ekibi ile iletişime geçere, örnek SEO uyumlu makale isteyebilir, ona göre planınızı yapabilirsiniz.

Örnek SEO Uyumlu Makale: İçeriksel

Hazırlamak istediğiniz içerik için bir plan arıyorsanız,  SEO uyumlu makale örneği planı sizlere yol haritası olacaktır. Bundan sonra ise artık planlı bir şekilde girdiğiniz içerikler, sizlere her türlü faydayı sağlayacaktır. Ancak süreç konusunda tecrübeniz yok ve profesyonel içeriklere sahip olmak istiyorsanız, o halde İçeriksel’in deneyimli ekibinden yardım alabilirsiniz. Uzman yazarlar sizin için profesyonel içerikler oluşturacak, rakiplerinizden daha etkili sayfalara sahip olmanıza yardımcı olacaklardır.

Kategoriler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir