İşletmeler, bloglar ve internet ortamında faaliyetlerini sürdüren diğer siteler, arama motorlarında yer alabilmek için içerik üretmek durumundadırlar. Çünkü içerikler ile hedef kitleye hitap edilir, hedef kitleye hitap ettiğiniz kadar da internet ortamında var olursunuz. Peki, ama nasıl? İçerik ve web sitesi içeriği nedir? Sizlere bu içeriğimizde konuyu detayları ile birlikte anlatmaya çalışacağız.

Web Sitesi İçeriği Nedir?

İçerik, yazınsal bir kavramdan ibaret değildir. Reklamlar, tanıtımlar, yazınlar ve daha fazla pek çok detay, içerik kapsamında yer almaktadır. Bu çerçevede düşünecek olursak, içeriğin bir web sitesi için hayati derecede öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Peki, web sitesi içeriği nedir? Web sitelerinde yer alan, ziyaretçilerin siteye girdiklerinde karşılaştıkları tasarımdan yazınsal değerlere kadar her şey, web sitesi içeriği konumundadır. Ancak tasarım, web tasarım boyutunda değerlendirildiği için, yazınlar web sitesi içeriği olarak adlandırılır. İçerik Nedir? isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Peki, web sitesi içeriğinin önemi nedir?

 • Site bir işletmenin sitesi ise, mal veya hizmetlerin tanıtımını sağlar.
 • Mal veya hizmet alımından önce, sırasında ve sonrasında ziyaretçiye öğrenmesi gereken her şeyi sunar.
 • Blog sitelerinin can damarıdır. İçerik olmadan blog siteleri faaliyet yürütemez.
 • Haber siteleri için oluşum amacıdır.
 • Arama motorlarının sitelere yer verme amacıdır.
 • En kısa tabiri ile “web sitesinin can damarıdır.”

Yukarıda da görüldüğü gibi içerik, web sitesinin her şeyidir. Var olma, hizmet sunma, ürün satma ve ziyaretçilere hitap etme gibi tüm konularda ilk ihtiyacınız olan değer, içeriktir. İçerik olmadan yolunuzu belirlemeniz de mümkün olmaz.

Web Sitesi İçeriği Nasıl Olmalıdır?

İçerik Nasıl Olmalı?

Web sitesi içerikleri hakkında pek çok bilgiyi arama motorlarına yazdığınızda öğrenebilirsiniz. Ancak Yoast SEO gibi WordPress eklentilerin sunduğu kriterleri tamamen uygulamak, bir web sitesi içeriği için yeterli olmayacaktır. Peki, web sitesi içeriği nasıl olmalı?

 • Hizmetinizi en iyi şekilde tanıtmalı ya da ziyaretçinize verdiğiniz bilgi ile değerli ziyaretçinizi bilgiye doyurmalısınız.
 • İçerikleriniz planlı bir şekilde oluşturulmalı ve düzenli bir şekilde web sitenize girilmelidir.
 • Anahtar kelimeniz tespit edilmeli, bu anahtar kelime için yeterli seviyede kelime içeren içerikler üretilmelidir.
 • Rakip analizi yapılmalı, ona göre bir plan oluşturulmalıdır. Bu şekilde içerikler daha değerli olacaktır.
 • İçeriğin yazım ve siteye giriş süreci en iyi şekilde takip edilmelidir.

Yukarıda da görüldüğü gibi içeriklerin oluşturulma, planlanma ve girilme süreçleri oldukça değerlidir. Aynı zamanda en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. İşte bu süreçte İçeriksel her daim sizin yanınızda yer almaktadır. Üretim sürecimiz, planlamamız ve daha pek çok olanak, içerik ajansımız aracılığı ile sizlere ulaştırılmaktadır.

Web Sitesi İçerik Örnekleri

Bir web sitesine içerik oluştururken, kullanıcı odağına uygun olarak hareket etmek gerekecektir. Bu nedenle belirli bir prensibe uygun olarak hareket etmek doğru olmayacaktır. Peki, içeriklerin belirli bir standarda göre yazılmamasının sebepleri nelerdir?

 • Kullanıcılar için içerikler yeterli seviyede olmalıdır. Kelime sayısı, görsel, video ve diğer detaylar bu seviye içerisinde olmalıdır.
 • Rakiplerin içeriklerine bakılarak, rakiplerden daha değerli bir içerik oluşturulması gerekir. Bu nedenle rakiplere göre bir içerik planı oluşturulmalıdır. Bizleri arayarak, daha detaylı bilgi alabilir, içerik hizmeti talebinizi bizlere iletebilirsiniz.
 • Hizmetinize veya ürettiğiniz ürüne bakarak da bir plan oluşturabilirsiniz. Plan oluşturulmadan, içerik kesinlikle üretilmemelidir.

İçerikleriniz web sitenize değer katsın istiyorsanız, yukarıdaki değerlere dikkat etmeniz gerekir. Bizlerden hizmet alıp, detayların eksiksiz bir şekilde toparlanmasını isterseniz, sizlere en iyi içerik hizmetini sunabiliriz.

Web Sitesi İçerik Yöneticisi

Web Sitesi İçerik Yöneticisi

İçeriksel, sahip olduğu deneyim ve profesyonel yazar kadrosu ile size beklediğiniz düzeydeki içerikleri ulaştırma sözü vermektedir. Bunun yanında web sitesi içerik yöneticisi olarak, sahip olduğunuz web sitelerinin içerik yönetimini bizzat kontrolümüz altında tutabiliriz. Peki, bu süreçte hangi avantajları elde edebilirsiniz?

 • Herhangi bir süreci düşünmek zorunda kalmadan, sadece faaliyetlerinize odaklanabilirsiniz.
 • İçeriklerinizin durumu ile ilgili aylık rapor alabilirsiniz.
 • Raporlar sonucunda hangi kelimelere odaklanılacağı, hangi içeriklerin yazılacağı ve hangi eklemelerin gerçekleştirileceği gibi konuları öğrenebilirsiniz.
 • İçeriklerinizin yeni trendlere göre dizayn edilmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki avantajlar ve çok daha fazlası, İçeriksel’i tercih ettiğinizde elde edeceklerinizden yalnızca bazılarıdır. Böylece web sitesi içerik hazırlama sürecini profesyonellere emanet ederek, çok fazla şey kazanacaksınız.

Web sitesi içerik geliştirme fikirleri edinmek, fikirler ile web sitenize değer kazandırmak isterseniz, İçeriksel’in her daim yanınızda olduğunu unutmamalısınız. Çünkü içerik ajansı olarak sizlere bu süreçte her konuda yardımcı oluyoruz. Bu nedenle web sitesi içeriği için bizleri tercih ederek, aklınızdaki soruların cevaplarını da öğrenebilirsiniz.

Kategoriler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir